Пам’ятка

0 комментариев

Пам’ятка: безпечні літні канікули

Зовсім скоро розпочинаються літні канікули, відпустки. Як завжди, кожен із нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на нас влітку.

На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) із вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Із метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Правила поведінки на воді:

 – перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;

 – дітям старше 10 років можна купатися при температурі води вище +19о С;

 – купатися рекомендовано вранці і ввечері;

 – не слід купатися наодинці;

 – не запливати за буйки чи за огородження;

 – не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;

 – не підпливати до коловоротів, пароплавів та катерів;

 – не запливати на надувних матрацах далеко від берега;

 – не купатися без нагляду дорослих;

 – не пустувати у воді – це заважає оточуючим і може бути небезпечним;

  не стрибати головою донизу у місцях із невідомою глибиною.

Увага! Вибухонебезпечні предмети!

 – До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна доторкатись, перекладати, розряджати, ударяти, зберігати.

 – Забороняється використовувати заряди для розведення вогню.

 – Не можна їх збирати і здавати в металобрухт.

 – Знайшовши вибухонебезпечні предмети, потрібно терміново повідомити в міліцію, школу, військомат.

Вогнепальна зброя – не забава!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! 

Бажаємо Вам гарного відпочинку!

“Яким буде старт, такого чекай і фінішу”

Довідка

про дошкільну освіту 5-річних дітей

     Ст.8 Закону України “Про дошкільну освіту ” передбачено , що сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім’ї. Примусово ніхто не буде готувати дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання. Отже, дві сторони важливої справи: перша- відповідальність і бажання батьків, друга- відповідальність держави за створення доступності і безоплатності дошкільної освіти.

     Обов’язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є необхідністю. Адже це переваги для дитини: це — дитина і колектив, дитина і соціум, розвиток дитини, дитина і майбутнє шкільне навчання. Тому відсоток охоплення дітей старшого дошкільного віку щорічно зростає.

    Ніяких спеціальних програм, про які часто згадується в ЗМІ, для організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку не потрібно. Дошкільна освіта у межах Базового компонента здійснюється за Державною базовою програмою, яка є основною. У роботі також можуть використовуватися додаткові програми, що схвалені для використання в певному регіоні науково-методичними радами обласних інститутів післядипломної освіти.

     Обов’язковість дошкільної освіти для п’ятирічок не означає заміну дошкільної освіти на шкільне навчання. Діти не повинні сісти за парти, як першокласники в школі, навчатися писати, читати тощо. Провідною діяльністю залишається гра. Одним з основних завдань педагогічних колективів буде створення розвивального середовища для дітей.

     Дітей старшого дошкільного віку будуть приймати до ДНЗ протягом календарного року. Тому це не означає, що дітям старшого дошкільного віку необхідно відвідувати дитячий садок саме з першого вересня. Батьки повинні вибрати час, коли віддавати дитину в садок, враховуючи при цьому стан здоров’я.

     Обов’язковість дошкільної освіти не означає, що діти повинні перебувати у ДНЗ протягом дня та кожного дня. Законом України “Про дошкільну освіту” (ст.11) за бажанням батьків може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей, в тому числі і короткотривалого.

     Ніяких документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається. Прийом дітей до першого класу здійснюється відповідно до наказу Міністерства від 07.04.2005 № 204 “Про прийом дітей до 1 класу ЗНЗ”, яким передбачено, що для зарахування дитини до 1 класу, на ім’я директора ЗНЗ подається копія свідоцтва про народження дитини та медична довідка встановленого зразка.

     Роботу з дітьми будуть проводити педагогічні працівники, які мають відповідну педагогічну освіту. У ДНЗ це вихователі, музичні керівники, психологи. До роботи будуть залучатися ще й соціальні педагоги та вчителі шкіл.

     Разом з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, Національною академією педагогічних наук України міністерством буде розроблено орієнтир для педагогів та батьків щодо досягнень у розвитку дітей старшого дошкільного віку, а також методичні рекомендації з питань наступності в роботі ДНЗ та початкової школи.

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ

ПЕРШОКЛАСНИКІВ

“Від п’ятилітньої дитини до мене тільки крок.

Від новонародженого до п’ятилітнього – страшна відстань”.

Л. Толстой

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт з дитиною. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї.

2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.

5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії селом.

6. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин.

8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички і любов до праці.

9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правилами і обов’язками.

10. Пам’ятайте, що діти — не прості продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну долю.